20 февруари 2017 г.

Картичкофурийско парти - Седем години Картичкофурии - идеи и вдъхновения - Микс медия картичка

Картичкофурийско парти - Седем години Картичкофурии продължава и днес Картичкофеята Адриана Салева ви е подготвила едно уроче как можете да си направите картичка по нейната тема за играта - „Микс медия картичка“ за рожден ден или за времето, което предстои.

Здравейте!
Идеята на това представяне е да подскаже какви материали могат да се използват в микс медия проектите – в случая картичка, а също така и да даде насока за някои основни стъпки при осъществяването им. За да не бъде дълго и отегчително урочето, някои стъпки в снимките са пропуснати.
На снимката са показани основните използвани материали. Не се чудете на бурканчетата с горчица и сладко – те не са това, което пише че са. Всъщност са домашно приготвени структурна паста и гесо.
Картонът, който съм използвала за основата е от скицник (~300 гр.), тъй като трябва да издържи многократно омокряне. Спрях се на по-нетрадиционен за картичка размер – B6 (12.5 х 17.5 см), за да има повече работна площ. От лявата страна е поставена изрязана в неправилна форма самозалепваща се гитер лента, купена от магазин за строителни материали. Десният ъгъл е оформен с намачкано хартиено тиксо.
Следващата стъпка е покриване с разредено с вода гесо. Използваното от мен гесо е домашно приготвено, а разреждането е приблизително – сместа трябва да е с гъстота на боза.
След като основата изсъхне напълно, пускаме въображението в действие и преминаваме към мацането с боички – кой каквито има под ръка. Аз съм използвала джелатоси и акрилни бои. Джелатосите са нанесени хаотично на петна директно със стика и след това са размазани с бебешка мокра кърпичка, за да се придаде по-матов и преливащ се ефект. Акрилните бои (тъмно синьо и сребристо) са нанесени с тампонче от намачкана найлонова торбичка.
В долния десен ъгъл е направен релеф със стенсил и структурна паста (също домашно приготвена). Когато структурната паста изсъхне, релефът също може да бъде оцветен. В случая съм го оцветила с дистрес мастила и тампончета (тази стъпка пропуснах да снимам, но оцветения релеф се вижда на крайната снимка).
Като сме приключили с мацането с боички, преминаваме към декорирането. Тук съм използвала изрязан с щанца часовник, чийто циферблат е покрит с кракъл Clear rock candy на Ranger; надписът е разпечатан на принтер и е оцветен с глитерни химикалки; цветята са ръчно изработени от метална самозалепваща се лента и оцветени с акрилни бои, а листенцата са от алуминиево домакинско фолио.
На етапа преди декорирането и/или след него може да се направи запечатване с декупажен или друг вид лак.
Надявам се с това уроче да съм подкокоросала музите ви, за да експериментирате с по-нетрадиционни материали!

Опитайте и вие.
Ще очакваме вашите участия в Картичкофурийско парти - Седем години Картичкофурии до 25,59ч на 28 февруари.

Няма коментари: